Наша рыбалка Рибалка українською
Особливості ловлі краснопірки з льоду

Ловля червонопірки

Вона примудряється зійти з гачка навіть в той момент, коли після клювання її, здавалось би вдало підсікли і рибалка вже відчуває її на гачку. У неї, виходить, зірвати, "збити" наживку і при цьому не попастися на гачок. Такими своїми трюками, ця риба може довести до шалу навіть самого спокійного рибака. Багато рибалок стверджують, що це досить хитра риба, її досить важко ловити, а улов не великий, тому, як правило не акцентують свою увагу на її ловлі. А дарма...

 
Рекомендації щодо підводної рибалки

Поради пыдводним рибалкам

Рекомендації, викладені в цій статті, стосуються передусім мисливців-початківців. Але не зайве ознайомитись з ними і підводникам-асам. Можливо, захочеться щось доповнити чи заперечити.

Підготовка до полювання починається не за день-два, а за місяць до нього. Спочатку треба навчитись впевнено плавати в комплекті №1 (маска, трубка, ласти). Коли з цим проблем не буде, уважно ознайомтесь з особливостями експлуатації вашої рушниці, потренуйтесь правильно користуватись додатковим спорядженням мисливця (гідрокостюмом, вантажним поясом тощо). Теоретична підготовка завершується полюванням.

 
В очікуванні зими

 

рибалка та її прояви зимою

 

Майже середина грудня, а за вікном, з невеликими перервами, третю добу іде дощ. В такий спосіб набуває реальності вираз «глобальне потепління». Анатолій Антонович вкотре перечитує газетну рубрику «З народних звичаїв та спостережень». Особливо відзначає таке: «Прийшов грудень, приніс студень. Грудень сніжинками з очей тече, а вуха морозом пече.». Коли це було?...

 
Екзотика нічного вудіння

 

Як треба ловити рибу вночі

 

Снасті повинні бути не витонченими, а передусім надійними. З настанням темряви будь-яке налагоджування снастей дуже дратує, а інколи й стає неможливим. Несправні снасті можуть стати причиною втрати великої риби.
Описуючи снасті, обмежимося більше їхніми істотними особливостями. Кожен рибалка буде ловити, звісно, тим, що має. З часом він визначиться, яку рибу і якими методами йому краще ловити. А те, чим він буде розпоряджатися, все одно залежатиме від можливості їх придбання. Комплектуючи снасті, не варто орієнтуватися на елегантні вудлища і котушки, пам'ятаючи, що не стільки самі снасті важливі, скільки вміння ними користуватися.

 
Дідова наука

У 1947 році (до мого десятиліття) рідний дід Хома (йому виповнилося тоді рівно 77 років!) подарував мені поплавцеву вудочку для ловлі карасів і коропів у нашому сільському ставку. Дід був великим знавцем і любителем риболовлі, тож вудочку виготовив грамотно, виходячи з власного великого досвіду. Вона складалася з легкого березового вудлища, волосяної жилки, саморобних гачків і поплавця — «гусяче перо».